Szczenięta

WSZYSTKIE SZCZENIĘTA Z MIOTU ”W” SĄ JUŻ ZAREZERWOWANE !!!

WITAMY WSZYSTKICH !

Chcielibyśmy z radością poinformować że we wtorek (12.03.2024) przyszła na świat szczęśliwa siódemka! Siedem pięknych hawanusiów – 2 samców i 5 suczek !

Pierwszy tydzień już za nami ! Maluchy rosną jak na drożdżach – moglibyśmy patrzeć na nie godzinami !

Kilka świątecznych zdjęć naszych uroczych hawańczyków ! Bo kto nie chciałby ujrzeć takiego słodkiego koszyczka 🙂

A teraz czas poznać maluszki – imiona wybrane na literę W

WINONA

WILMA

WERONA

WIWA

WENDY

WOODY

WALLY

A OTO KILKA FILMIKÓW NASZYCH UROCZYCH HAWAŃSKICH MALUSZKÓW

Nasze maluszki skończyły 7 tygodni !

ROZPOCZĘCIE MAJÓWKI

 
Taka mała dygresyjka…:-)
Dla wszystkich , którzy czytają nasze wpisy , oraz dla tych którzy , są nowi małe przypomnienie , poza informacjami o szczeniaczkach na naszej stronie podejmujemy bardzo różne kwestie dotyczące hodowli po to aby jasno zaznaczyć nasze stanowisko i nakreślić Państwu nasz sposób działań i postrzegania całościowej problematyki dotyczącej prowadzenia hodowli , staramy się również obalać mity i udzielać odpowiedzi na pojawiające się   w rozmowach z Państwem tematy…a zatem na dywanik idzie dziś cena…otóż, my przyjęliśmy że, będą różnice cenowe pomiędzy szczenięciem wyjeżdżającym za granice,   szczenięciem mającym nas reprezentować na wystawach, szczenięciem, pięknym, zdrowym na ,, przysłowiowe kolana,, oraz takim które, ma np brak jednego ząbka itd… Wszystko to jest doprecyzowane w czasie rozmów z Państwem i ujęte w umowach które podpisujemy kiedy maluch zostaje przekazany w Państwa ręcę.
Pojawiają się czasami komentarze…a dlaczego tak drogo?…a no właśnie, dlaczego? a dlatego kochani , że począwszy na przykład  od kupna piesków z czołowych , wiodących hodowli często zagranicznych płacimy bardzooo duże pieniążki, wychowujemy maluchy, karmimy, szczepimy, inwestujemy w karmy z wysokiej półki, kosmetyki do pielęgnacji, wizyty w salonach groomerskich, weterynaryjnych , suplementy ,wykonujemy badania u specjalistów, jeździmy na wystawy ,szkolenia, seminaria aby doskonalić swoją wiedzę, pokrywamy wysokie rachunki za wodę, prąd , środki czystości, nasze psiaki czasami także bywają chorę bo na przykład zjadły coś na dworze i trzeba udać się do lekarza i… z czasem rozwijając się nie mamy jednego pieska tylko kilka lub kilkanaście o które, z równym zaangażowaniem dbamy a każdy proszę nam wierzyć ma inne potrzeby i nie wystarczy jeden megapack karmy ten sam dla wszystkich. Nie mamy świąt, weekendów czy urlopów jeśli ich wcześniej  dokładnie nie zaplanujemy . Wakacji -nie dłuższych niż 5-7 dni bo któż, kto nie ma pojęcia o panowaniu nad taką drużyną zostanie z nimi dłużej. Kiedy na świat przychodzą szczenięta wszystko jest podporządkowane ich potrzebom i właściwemu odchowowi…to tylko namiastka z tego jak wygląda życie hodowcy, nie narzekamy ale próbujemy Państwu uświadomić co składa się na cenę szczeniaczka .
Pada również w rozmowach telefonicznych pytanie …droga Pani a można na tym zarobić…i wtedy nie chcę być nie grzeczna ale przysłowiowy szlag mnie trafia bo… nasza idea jest inna niż taki typ myślenia, naszym priorytetem jest hodowanie , pięknych przedstawicieli w swojej rasie, nakłady na to generują koszta o których, nie wszyscy wiedzą i zdają sobie z tego sprawę, to drogie hobby ale i pasja która przynosi czasami radość czasami łzy i jest ważną częścią naszego życia…:-) 
 
 
    Szanowni Państwo chcielibyśmy nadmienić że, od zawsze…szczenięta z naszej hodowli wyruszają do nowych domków pomiędzy 9 a 12 tygodniem życia nie robimy wyjątków, szczenięta muszą być odebrane osobiście, nie przez pośrednika ( chyba że jest to zorganizowany transport , doświadczony przewoźnik ze wszystkimi pozwoleniami i odpowiednimi warunkami, ta sytuacja najczęściej dotyczy piesków jadących za granicę) , nie ma mowy o spotykaniu się się na stacjach benzynowych, w połowie drogi itd. Zapraszamy do siedziby hodowli w umówionym terminie po odbiór maluszków.
 

Odwiedziny w hodowli…otóż ze względu na dobro szczeniąt zapraszamy po szczepieniu i tylko osoby które są przyszłymi właścicielami…Szanowni Państwo to nie jest zabawa, komuś może się wydawać że, baba upadła na głowę wydziwia otóż nie, nawet nie zdajecie sobie sprawy ile paskudnych chorób można przynieść szczeniętom na rękach, butach lub ubraniu i problem gotowy. Znane są nam historie typu byliśmy dziś w kilku hodowlach i zastanawiamy się nad pieskiem…a prawda jest tak że poza tymi którzy faktycznie szukają zadzwonią i powiedzą że mają takie zamiary i można im wytłumaczyć aby odpowiednio to zorganizowali aby nikomu z hodowców i jego psów nie zrobić problemu to spora grupa jest tak zwanych weekendowych oglądaczy ,którzy mają super plan na spędzanie wolnego czasu… I powiem Państwu że, dostaję przysłowiowej białej piany na takie zachowanie  i ludzką bezmyślność. Czasami dzieje się też tak że , ktoś może wydawać się sensowny, umawia się po czym …nie przyjeżdża bez słowa przepraszam coś nam wypadło…a dzień w hodowli kochani to dzień zorganizowany, wszystko ma swój czas. Czasami też zdarzają się osoby które chcą przyjechać natychmiast na przykład o 9 rano i…spotykają się z odmową bo…no bo macie kochani trochę wyobraźni, kilka dorosłych psiaków i maluchy, czas karmienia, robienie porządków, pranie, spacer lub psiaki na wybiegu i Pan lub Pani z pretensjami bo on chce przecież kupić..no cóż tu nie piekarnia…tu się toczy intensywne życie, zabawki są porozrzucane, ktoś się czymś wysmarował, ktoś coś zjadł, jeszcze inny nie ma humoru i mruczy na całe stadko, a to maluchy jak huragan przebiegły przez salon, ktoś nie trafił na podkład i ja w tym wszystkim przypominająca fryzurą baba jagę która gdzieś nieopodal zaparkowała miotłe…śmieszne wiem bo pisząc to sama się śmieję ale jest to nieco podkololoryzowany dzień z naszej ludzko-psiej rodziny

Kalejdoskop zdarzeń…  Aby nie przynudzać rzeknę jeszcze słowo o wyborze właścicieli, jesteście Państwo wszyscy wspaniali i wyjątkowi, kiedy pokazujecie zdjęcia  w telefonach swoich pierwszych psich przyjaciół których zabrał już czas, aż serce rośnie . W dobie rosnących jak grzyby po deszczu pseudo hodowli, ludzi liczących tylko banknoty narodowego banku polskiego i liczących na zysk nie biorących pod uwagę chorób które po drodze mogą się zdarzyć, dobrego żywienia, szczepień , kosmetyków i starości psów itd kiedy człowiek czasami ma chwile zwątpienia i bezsilności wy dajecie świadectwo że, świat nie do końca jest zły a wręcz dobry i pełen fajnych ludzi. Dziękujemy Wam za godziny rozmów, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. 

Mamy też nadzieję że, osoby którym odmówiliśmy sprzedaży szczenięcia nie mają nam tego za złe i zadziała tu element przyczynowo-skutkowy i wyciągną wnioski na przyszłość…pies to nie zachcianka, kaprys, przypadek, lub mebel który jak się znudzi można wyrzucić…

Ot  takich tam kilka słów o dniu hodowcy… Hodowla to ciągła praca , nie ma świąt i weekendów, wakacje są planowane z dużym wyprzedzeniem, nasze psy to nasza psia rodzina, zależy nam na dobrych, kochających i odpowiedzialnych domach, zatem nie dziwcie się czasami Państwo że, odmawiamy sprzedaży, dobro naszych szczeniąt i ich los w nowych domach nie jest nam obojętny. 

Podziękowania…W tym miejscu chcę także podziękować sporej już grupie, właścicieli hawańczyków z naszej hodowli , za cudowne domy, za to że, dzwonicie, piszecie, przesyłacie zdjęcia, nie ma nic ważniejszego dla hodowców jak tacy wspaniali ludzie. Osoby czytające i zaglądające na naszą stronę słyszały lub czytały pewną rozmowę, którą muszę po raz kolejny przytoczyć: Witam czy macie Państwo wolnego od rezerwacji pieska ? tak mamy , a czy to może ten czarny psiaczek ?tak ten czarny…świetnie droga Pani , nawet nie wie Pani jak się cieszymy, pytam spokojnie dlaczego? bo on nas sobie wybrał, ja na to ze zdjęcia?… tak, zobaczyliśmy to zdjęcie i od razu wiedzieliśmy że, musi do nas przyjechać… oczywiście psiak ma wspaniały dom , zaczarował swoją rodzinę od pierwszego wejrzenia, zatem może coś w tym jest, jakieś czary-mary że te małe chochliki tak urzekają ludzi a oni kochają je bezgraniczni

 

Chwilkę nas nie było…ale  ostatni tydzień obfitował w emocje…właściwie w hodowli psów każdy dzień jest inny, nieprzewidywalny, mimo ścisłego harmonogramu zajęć i obowiązków zawsze coś może się przydarzyć i zaskoczyć…nas po trzech latach stosowania dobrej jakościowo karmy spotkała mała rewolucja związana z  tym iż trzeba było zmienić ową karmę na  inną , nową. Zdecydowaliśmy się powiadomić firmę , że karma dotychczas stosowana nie spełniła naszych oczekiwań że, nie powiem zawiodła i znaleźć odpowiednią alternatywę.  Karm na rynku jest wiele ale żeby wybrać tą właściwą trzeba skupić się znowu na składach i  opiniach…także drodzy Państwo czytajcie składy karm, sprawdzajcie datę przydatności do spożycia i zwracajcie uwagę na uszkodzenia paczek  to nie zwykle ważne.

O szczepieniach słów kilka…Często pytacie nas Państwo, kiedy szczepić?…otóż jest tak zwany kalendarz szczepień, którego należy się trzymać  i poza szczepieniami w okresie szczenięcym ( o którym dokładnie państwu powiemy, podamy terminy proponowane przez naszego lekarza prowadzącego)należy pamiętać  w myśl zasady,, lepiej zapobiegać niż leczyć,, o szczepieniach przypominających w czasie kiedy nasz piesek dorośnie. Szczepienia i odrobaczenia są bardzo ważne dla zdrowia naszego psiego domownika, dlatego należy pytać lekarzy weterynarii prowadzących nasze psiaki jaki jest ich plan na kolejne szczepienia i odrobaczenia.

Kilka ważnych słów …Szanowni Państwo niejednokrotnie padają pytania czy dostanę gwarancję na to że, piesek będzie zdrowy…? Z naszej strony możemy zapewnić że, maluchy mają udokumentowane pochodzenie, że przykładamy szczególna uwagę aby nasze psiaki były coraz piękniejsze i zdrowe ale… natura potrafi zrobić psikusa i najlepszym, wyobraźcie sobie przebadanego sportowca i zdrową , piękną modelkę, ta para ma dzieci ( z góry przepraszam za porównanie jeśli kogoś uraziłam) .Dzieci wyglądają na zdrowe i okazuje się że, nagle potrzebują okulisty i okularów, ortodonty i aparatu na zęby lub ćwiczeń korekcyjnych bo… pojawiła się wada postawy itd..samo życie prawda, świat ludzi i zwierząt różny a jakże podobny. U zwierząt bywa podobnie mimo starań naszych i państwa życie potrafi zrobić psikusa.

Kilka słów o wyborze przyszłych właścicieli…:-) Szanowni Państwo, wielokrotnie podkreślamy że , nasze psy i szczenięta są członkami naszej ludzko-psiej rodziny, zależy nam na tym aby nasze szczenięta trafiały do domów , w których będą kochane, chciane a nie będą chwilowym kaprysem, dlatego też zastrzegamy sobie prawo odmowy sprzedaży psiaków osobom  nie budzącym naszego zaufania.

Być może komuś się wydawać…o baba wymyśla , nie chce sprzedać to kupie gdzie indziej…nic bardziej mylnego chcę sprzedać ale muszę mieć pewność że ,maluchy będą  miał dobrze, będą zadbane, zaszczepione, dobrze odżywione a kiedy będą potrzebować pomocy weterynaryjnej to również ją otrzymają.

Mam nadzieję że, potencjalnych zainteresowanych mocno nie wystraszyłam:-) a tylko nakreśliłam nasze wymagania. Wszystkich właścicieli psiaków z naszej hodowli serdecznie pozdrawiam i dziękuję za dobre domy i miłość jaką obdarzyliście te psiaki.

Szanowni Państwo,

jeśli trafiliście na naszą stronę z czego bardzo się cieszymy to oznacza że, zastanawiacie nad kupnem małego mopka, uroczego pompona, pełnego radości i energii psiaka jakim jest hawańczyk. To piesek dla całej rodziny, zarówno dla familii z dziećmi, jak i osób starszych lub samotnych. Dzieciom dotrzyma kroku, do domów osób starszych wniesie radość, dla samotnych ożywienie. Hawańczyk to mówiąc krótko, mały sprytny figlarz, który szybko się uczy. Pojętny uczeń, wnikliwy obserwator, barometr naszych uczuć i nastrojów. Posiada włos a nie sierść co jest jego niewątpliwym atutem. Świetnie współgra z innymi zwierzętami.  

Co można jeszcze rzec o hawańczyku…kiedy kupiliśmy swojego pierwszego psiaka  nie wiedzieliśmy że, posiadanie psa tej rasy generuje pewne powtarzające się zachowanie i wkrótce do nas przybył kolejny psiak i jeszcze kolejny…:-)

Co pies to historia, każdy z naszych psiaków mimo cech charakterystycznych dla rasy ma swój własny charakter. Mamy więc Eleganta-pieska latającego, ścigającego się z wiatrem, próbującego dotrzymać kroku naszej briardzicy Zuzi, mamy królową seniorkę, rządzącą całym stadem Aycloudi, kochającą wystawy Akisi, uroczą i pełną miłości do wszystkich Bonę, brojącą Torę w domu nazywaną Matyldą i starszego , eleganckiego Pana Hira. Każdy z naszych psich przyjaciół jest inny, każdy wyjątkowy. Cieszy nas to że, mamy takie szczęście iż, w naszym życiu zagościły psy .

Jak zapewne Państwo wiecie, wybór psa jest bardzo ważną decyzją. Rasa powinna być tak dobrana aby nasz psiak jego charakter oraz potrzeby były dostosowane do naszego trybu życia oraz oczekiwań, chodzi dokładne o to aby osoba, która nie lubi nadmiernej aktywności ruchowej nie decydowała się na przykład na owczarka francuskiego, bo rozczarowanie może nadejść bardzo szybko.   Często słyszy się że, pies jest niemądry, niewychowany, agresywny …a dlaczego tak jest? a dlatego że, trafił na nieodpowiednich ludzi których, przerosło wychowanie psa.

Hawańczyk jest psiakiem bardzo pojętnym i mądre pełne miłości oraz konsekwencji wychowanie psiaka, poświęcony mu  czas zaprocentuje i pozwoli cieszyć się z obecności super kumpla na lata.

Hawańczyka można wychować samemu bądź skorzystać z zajęć w psich przedszkolach, do czego gorąco zachęcamy. Należymy do Związku Kynologicznego w Polsce ( FCI), wszystkie nasze maluchy jadąc do nowych domków posiadają metryki uprawniające do wyrobienia rodowodu, aktualne książeczki zdrowia(są zaszczepione, odrobaczone i zachipowane). Maluchy odchowywane są w domowej pełnej miłości atmosferze rodzinnej, mają kontakt z pozostałym naszym psim teamem, dziećmi oraz kocią arystokracją.

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich Mopomaniaków.

kwiaty