Szczenięta

                    Aktualnie nie posiadamy szczeniąt.

Nasze hawańskie maluchy …wycieczka czyli morza szum wiatrów śpiew i oczywiście zabawom nie było końca.Pomysł na spacer w wietrzny dzień okazał się strzałem w dziesiątkę ponieważ, szum zimowego morza jest bardzo specyficzny i byliśmy ciekawi jak maluchy zareagują na tego typu doświadczenie ale jak widać …nie specjalnie się przejęli zwłaszcza że, wybraliśmy się tam z całą psią rodziną zatem nie było czasu na wracanie uwagi na takie rzeczy jak fale…szaleństwom nie było końca:-).

Nasze hawanusie w świąteczno-noworocznej odsłonie:-) 

Muszę się z Państwem podzielić taką małą uwagą, otóż jakiś czas temu zadzwoniła do nas przesympatyczna Pani która, wybrała pieska.Maluch skradł jej serce ale powiedziała jedną bardzo fajną rzecz, pełną ciepła i serdeczności…wie Pani to nie ja wybrałam psiaka  tylko on mnie kiedy zobaczyłam zdjęcie wiedziałam że to ten maluch zamieszka w naszym domku. Chciałabym także, podziękować Wszystkim właścicielom psiaków z naszej hodowli za wiadomości i zdjęcia psiulków 🙂 oraz Życzyć Państwu cudownych, pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2020.

Pierwsze zabawy na śniegu:-)

Pierwsze zabawy na śniegu:-)

Na swoich kochających i odpowiedzialnych właścicieli czeka Nicolasek, Nesca i Nortonek:-)

Do nowych domków wyruszyła już Nellka -najdzielniejsza z dzielnych :-),Neva-obserwatorka , Newtonek -mądralinek wkrótce w podróż wybiera się Ninka -której ostatnimi czasy wszędzie pełno , wszystkim właścicielom życzymy dużo radości w związku z przybyciem do domu nowego członka rodziny.

Harcujemy na całego:-)

 

Rośniemy … nasze hawańskie przystojniaki. Nicolasek -przytulas,pełen energii i radości piesek, Norton uroczy spryciarz, Nevton -bardzo grzeczny pieseczek ,choć w ekipie czasami zapomina o dobrych manierach i szaleje ile sił w maleńkich łapkach. Każdy dzień przynosi nam coś nowego, jeszcze kilka tygodni temu nasze maluchy grzecznie spały wtulone w swoją mamę i ciepłe kocyki…moża by rzec nie zdążyliśmy się obrócić a one już  szaleją , biegają, ciągną  się za uszka i ogonki,intersuja się zabawkami w szczególności tymi które można delikatnie podgryzać czyli …swędzą dziąsełka 🙂 .Apetyty maluchom dopisują , pałaszują wszystko aż uszka się trzęsą.

Rośniemy, rośniemy…kilka słów o naszych hawańskich dziewczynkach:-) Nellka uroczy, brojarz, wszędzie jej pełno. Neva-typ przytulaśnego obserwatora ,Ninka -mały wróbelek , nigdy nie broi to tylko jej siostry, Nesca-wesoły maluch. Ach te nasze dziewczyny…ostatnio podjęliśmy próby nakręcenia zabaw ale któż nakręci wiatr:-)  aktorki się rozbiegają , każda w swoją stronę lub broją tak , że damom to nie przystoi i zrób tu człowieku filmik…ciężkie życie reżysera:-) 

 Nasze trzy tygodniowe maluszki:-)

 

Szanowni Państwo,

jeśli trafiliście na naszą stronę z czego bardzo się cieszymy to oznacza że, zastanawiacie nad kupnem małego mopka, uroczego pompona, pełnego radości i energii psiaka jakim jest hawańczyk. To piesek dla całej rodziny, zarówno dla familii z dziećmi, jak i osób starszych lub samotnych. Dzieciom dotrzyma kroku, do domów osób starszych wniesie radość, dla samotnych ożywienie. Hawańczyk to mówiąc krótko, mały sprytny figlarz, który szybko się uczy. Pojętny uczeń, wnikliwy obserwator, barometr naszych uczuć i nastrojów. Posiada włos a nie sierść co jest jego niewątpliwym atutem. Świetnie współgra z innymi zwierzętami.  

Co można jeszcze rzec o hawańczyku…kiedy kupiliśmy swojego pierwszego psiaka  nie wiedzieliśmy że, posiadanie psa tej rasy generuje pewne powtarzające się zachowanie i wkrótce do nas przybył kolejny psiak i jeszcze kolejny…:-)

Co pies to historia, każdy z naszych psiaków mimo cech charakterystycznych dla rasy ma swój własny charakter. Mamy więc Eleganta-pieska latającego, ścigającego się z wiatrem, próbującego dotrzymać kroku naszej briardzicy Zuzi, mamy królową seniorkę, rządzącą całym stadem Aycloudi, kochającą wystawy Akisi, uroczą i pełną miłości do wszystkich Bonę, brojącą Torę w domu nazywaną Matyldą i starszego , eleganckiego Pana Hira. Każdy z naszych psich przyjaciół jest inny, każdy wyjątkowy. Cieszy nas to że, mamy takie szczęście iż, w naszym życiu zagościły psy .

Jak zapewne Państwo wiecie, wybór psa jest bardzo ważną decyzją. Rasa powinna być tak dobrana aby nasz psiak jego charakter oraz potrzeby były dostosowane do naszego trybu życia oraz oczekiwań, chodzi dokładne o to aby osoba, która nie lubi nadmiernej aktywności ruchowej nie decydowała się na przykład na owczarka francuskiego, bo rozczarowanie może nadejść bardzo szybko.   Często słyszy się że, pies jest niemądry, niewychowany, agresywny …a dlaczego tak jest? a dlatego że, trafił na nieodpowiednich ludzi których, przerosło wychowanie psa.

Hawańczyk jest psiakiem bardzo pojętnym i mądre pełne miłości oraz konsekwencji wychowanie psiaka, poświęcony mu  czas zaprocentuje i pozwoli cieszyć się z obecności super kumpla na lata.

Hawańczyka można wychować samemu bądź skorzystać z zajęć w psich przedszkolach, do czego gorąco zachęcamy. Należymy do Związku Kynologicznego w Polsce ( FCI), wszystkie nasze maluchy jadąc do nowych domków posiadają metryki uprawniające do wyrobienia rodowodu, aktualne książeczki zdrowia(są zaszczepione, odrobaczone i zachipowane). Maluchy odchowywane są w domowej pełnej miłości atmosferze rodzinnej, mają kontakt z pozostałym naszym psim teamem, dziećmi oraz kocią arystokracją.

Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich Mopomaniaków.

kwiaty