Brabantczyk:-)Gryfonik:-)

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie na której rządzi, brabantka Portobello from One Love po domowemu i dla przyjaciół Bella.Bellutka:-)

UWAGA,UWAGA wiadomości z ostatniej chwili :-)już za chwilę już za momencik a tak naprawdę na początku pażdziernika spodziewamy się maluszków , mamusią zostanie Portobello from One Love a tatą Prodigy Russish Geist:-)

Co u nas nowego, serdecznie zapraszamy na rekonesansik w czasie , którego troszkę się pochwalimy osiągnieciami małej Iggy 🙂

Zapraszamy na wirtualny spacerek po ostatnich osiągnieciach naszej Iggi , która, w tym sezonie wystawowym podobnie jak w poprzednim dała z siebie 100 procent :-)uzyskując tytuły Młodzieżowego Championa Polski, Championa Polski, Litwy , została nagrodzona w rankingu Top Dog Oddziału Gdynia i wygląda na to że, to jeszcze nie ostatnie słowo naszej celebrytki i tylko patrzeć jak wyruszy na kolejne wystawy:-)

Jak to w życiu…dzieje się oj dzieje , do naszej kochanej Bellutki dołączyła jej śliczna córcia…Igraszka Duch Kilimandżaro…

Igraszka jest małym , bardzo żywiołowym, pełnym miłości do wszystkich chochlikiem , jest wszędzie i wszystko ją interesuje, kocha wszystkie zwierzęta i ludzi 🙂

Informujemy że, wszystkie szczenięta mają już swoje rodzinki. Wszystkich zainteresowanych maluszkiem z naszej hodowli zapraszamy do kontaktu e-mail bądź telefonicznego:-)

Taki sobie zwykły- niezwykły dzień 🙂

Nasze susełki wieczorową porą:-)


Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do obejrzenia aktualnych zdjęć maluszków, wszystkie dzieciaczki są niezwykłe…choć przy takich płaskich plapusiach nie jeden rzeknie że , są takie brzydkie że, aż piękne…nie wiadomo ,którego teraz wybrać a może zdać się na entliczek pentliczek …na tego bęc:-) oczywiście żartuję, wybór psa to poważna sprawa i decyzja ponieważ wybieramy kumpla, kumpelkę , kompana, przyjaciela obojętnie jak  to nazwiecie to zawsze wybieracie nowego członka rodziny.

O charakterkach słów kilka…rośniemy , rozwijamy się, poznajemy świat , oczywiście zwiedzamy domowe kąty i każdy dzień przynosi coś nowego…nasza Pani mówi że, jesteśmy rozrabiakami i nawet słodkie minki nie zatuszują tego co potrafimy zrobić a wierzcie kochani , to co jest nie możliwe nagle staje się możliwe…Iwanek-wesoły rozbójnik, Igraszka-fraszka –Igraszka, typ nas nie dogoniat:-) ,Irytek-przytulas, niech Was nie zwiedzie jego imię, kocha wszystkich , mały piesek o wielkim serduszku, Iskra-szefowa, nic dodać nic ująć, królowa jest tylko jedna ,Ignacy-wiecznie uśmiechnięty , całuśnik.

Szczenięta zarezerwowane to Iskra, Igraszka i Iwanek na kochających i odpowiedzialnych ludzi czeka piesek Ignacy oraz piesek Irytek:-)

Zapraszamy do rezerwacji:-)

Małe dudusie 🙂 brabantusie , gryfonusie:-)

Mamy już trzy tygodnie:-)

Z ogromną radością zawiadamiamy że , 21 czerwca na świat przyszły urocze maluszki celebrytki Belli. Mamusia i maluchy czują się świetnie. Wszystkich zainteresowanych szczeniaczkiem zapraszamy do kontaktu .Wkrótce więcej wiadomości:-)

Tata maluchów PRODIGY Russish Geist

Aby uniknąć zamieszania kto jest kim ?może…

Kilka słów o historii rasy : wszystkie trzy rasy (gryfonik brukselski, gryfonik belgijski i brabantczyk) pochodzą od małego, szorstkowłosego psa zwanego „Smousje”, którego można było odnaleźć w okolicy Brukseli od wielu wieków. W XIX wieku wprowadzenie linii King Charles Spanieli w kolorze ruby oraz mopsów zaowocowało krótką, czarną sierścią i utrwaliło obecny typ rasy. Te małe pieski są bardzo czujne i były hodowane do ochrony powozów i walki z gryzoniami w stajniach. W roku 1883 w Księgach Rodowodowych Św. Huberta- L.O.S.H zarejestrowano pierwsze gryfoniki brukselskie. Były to: Topsy (L.O.S.H. nr 163) i Foxine (L.O.S.H. nr 164). Około roku 1900 rasa stała się bardzo popularna, podobnie jak i inne rasy, dzięki królewskiemu zainteresowaniu wykazywanemu przez królową belgijską Marie- Henriette. Wiele osobników zostało wyeksportowanych i pomogło rozprzestrzenić rasę i jej popularność (tekst :wzorzec rasy ZKWP).

WYGLĄD OGÓLNY: mały pies do towarzystwa, inteligentny, proporcjonalny, czujny, dumny, mocny, o prawie kwadratowej sylwetce; z mocnym kośćcem, ale równocześnie elegancki w ruchu i budowie; przykuwający uwagę swym prawie ludzkim wyrazem. Obie rasy gryfoników są szorstkowłose i różnią się kolorem, podczas gdy brabantczyk jest krótkowłosy. (tekst :wzorzec rasy ZKWP).

Celebrytka:-)

Jaki jesteś psiaku?

Ten niewielki i inteligentny piesek może być doskonałym kompanem rodziny. Jest bardzo oddanym i wiernym psem, kocha swego właściciela i jego rodzinę . Jest pieskiem którego można zainteresować psim sportem jak i zrobić z niego fana kanapy:-) W obu wersjach sprawdza się znakomicie, te psiaki doskonale czują się w grupie innych piesków, są przyjacielskie i niekonfliktowe.

Jak zauważyliście Państwo, brabantka Bella to wyjątkowy pieszczoch, wpatrzona w swoją rodzinkę, niekonfliktowa , zrównoważona, pełna miłości do ludzi .