Briard

U'RE MISS UNIVERSE Złota Elita
U’RE MISS UNIVERSE Złota Elita aka Zuzka

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło przedstawić naszą cudowną, Zuzkę, piękną przedstawicielkę rasy owczarek francuski -briard. Jest to psiak niezwykły, pies kumpel, pies -przyjaciel,pies o gołębim sercu i wielkiej miłości do nas- swojej ludzkiej rodziny jak i braci mniejszych czyli całej psiej załogi mieszkającej w naszym domu.

Jaki jest briard..?inteligentny, wrażliwy, nie lubi się nudzić.Psu tej rasy należy zapewnić odpowiednią dawkę ruchu,powinno korzystać się ze szkoleń w trakcie których pod okiem doświadczonych szkoleniowców oraz właścicieli briard zdobywa kolejne umiejętności i w krótkim czasie okazuje się że, jest uczniem wzorowym. 

Briard urzeka swoim wyglądem, pełnym gracji ruchem oraz cudownym charakterem.Jest fantastycznym psem rodzinnym, przytulasem, który nie powinien być trzymany w kojcu.

Briard jest długo dzieckiem,należy o tym pamiętać i zapewnić mu sporą dawkę ruchu,poświęcić czas na zabawy na przykład z piłką bądź aportowanie itd.

Aby brirdzisko było piękne…poza odpowiedni żywieniem, dbałością o zdrowie należy przyzwyczajać psiaka do…czesania, kąpania i zainwestować w odpowiednie kosmetyki .

Co jeszcze rzec by można…normalką są wnoszone przez naszego bajkowego stwora gałązki i trawy oraz chlapanie wodą w trakcie picia, nanoszenie piachu na psich łapuchach, kulek ze śniegu pod łapami itd…ale to nic ponieważ w zamian człowiek ma ogromną przyjemność z posiadania psa tej rasy.

 Zuzka jest jedynym psem tej rasy w naszym domu choć z czasem na pewno ulegnie to zmianie muszę powiedzieć że nasza ,,smoczyca,, jest przekochana  .Mając sporą psią gromadkę mogę powiedzieć że, briard nie jest psem dla każdego,jest psem wymagającym od swojego właściciela zaangażowania w sumienne wychowanie,wymagającym odpowiedniej ilości  czasu,  ruchu i uczucia.